Ostukorv  

Tooteid ei ole

Saatmine 0,00 €
Käibemaks 0,00 €
Kokku 0,00 €

Hinnad käibemaksuga

Ostukorv Kassasse

Uudiskiri

Mustika keskuse kohvipood avatud iga päev !

Milles seisneb Kohvipadjasüsteemi unikaalsus ?

Meie poolt turustatav unikaalne kohvi valmistamise süsteem ühendab endas lihtsalt kasutatavaid kohvimasinaid ja spetsiaalselt neile väljatöötatud universaalseid kohvipadjakesi.

-eelnevalt doseeritud kohvi kogus, tagab optimaalse maitse
-suur kohvipadjakeste valik erinevatelt tootjatelt tagab valikuvabaduse
-ühendab endas nii filterkohvi kui ka espressomasina eelised
-hõrk vahukiht kohvil muudab kohvihetked alati eriliselt nauditavaks
-naturaalne filterpaberisse pakendatud peene jahvatusega kohviuba
-loodussõbralik 100% lagunev toode


 

Mis on Kohvipadi (Coffee Pad)

Kohvipadjad on väikesed ümarad kohvi filtrid u. Ø70mm, mis on täidetud 7g (osadel ka 8g) jahvatatud kohvi puruga, neid toodetakse spetsiaalselt padjakohvimasinatele. Ülemine pool on sile, alumine pool veidi kaarjas. Kohvipatju valmistavad mitmed erinevad tootjad, seetõttu on neid saadaval ka väga suures valikus ja erinevate maitseomadustega. Ülaltoodud spetsifikatsioon käib nn. “pehme universaalse kohvipadja“ kohta, otsest standardit ei ole, kuid antud kohvipadja tüüp on “ühe-tassi-kohvi“ masinatootjate poolt kõige laialdasemalt kasutuses.

Kuigi kohvipadjad on mujal euroopas väga laialdaselt levinud, omavad need Eestis siiski veel pigem uudistoote staatust.


 

Kohvipadja ajalugu

Kohvipadjad on püsinud maailmaturul juba üle 10 aasta, ning koguvad endiselt populaarsust. Kõik sai alguse Hollandist, kus 2001 aastal Douwe Egberts (Merrild) koostöös Philipsiga tutvustas esmakordselt Senseo patju ja kohvimasinaid. Douwe Egberts töötas välja kohvipadja ja Philips sellega ühilduva kohvimasina. Selline tihe koostöö kahe tootja vahel muutus peale Senseo menu turul laialt levinud trendiks ning vallandas ka suures valikus erinevate standarditega kapslimasinate tootmise laviini.


 

Kas Kohvipadi = Kohvikapsel ?

Kohvipadi on tegelikult kapslist kardinaalselt erinev toode- nimelt ümbritseb kohvikapslit kõva plastikust konteiner, kapsleid toodetakse väga erinevates suurustes ning need omavahel ei ühildu (igal kohvimasinal on üldjuhul teisest tootjast erinev kapsli mõõt).
Kohvipadja puhul on tegemist aga peene jahvatusega naturaalse kohvipuruga, mida ümbritseb looduses lagunev filterpaber.
Kuigi padjakohvimasinaid valmistavad erinevad tootjad, sobivad siiski universaalsed kohvipadjad kõikide selle tüübi masinatega.


 

Mis vahe on kohvipadjal ja Zinzino kohvipadjakesel

Zinzino (e. Rombouts & Malongo) "kohvipadjakestel" on spetsiifiline kuju ja kõva serv, mis hoiab neid vormis ning läbimõõdult on need "universaalsetest kohvipatjadest" oluliselt väiksemad.
Senseo masinatesse sobivad universaalsed kohvipadjad on pehmed ja suurema läbimõõduga.
Zinzino masina eeliseks on sarnaselt kapslimasinatele kohvi sisestamine ülevalt "kukutades" ja kogumisanuma süsteem, mis on võimalik just tänu padja jäigale vormis kujule.
Senseo tüüpi masinatest tuleb padi iga kohvi järel ise eemaldada.
Zinzino ja Senseo padjad omavahel ei ühildu !
Zinzino kohvipatju kohvipadi.ee ei paku.Kolesterool ja kohvipadi

Palju on arutletud kohvipadja filtreerivate omaduste üle - kas kohvipadja paberfilter püüab kinni kohvis sisalduvad kemikaalid, mis kolesterooli taset veres tõstavad. 
Küsimus tekib just seetõttu, et erinevalt filterkohvist vesi mitte ei jookse läbi kohvipuru loomulikul teel, vaid pressitakse sellest jõuga läbi.
Ühest 100% kindlat vastust on kindlasti raske anda, kuna erinevad kohvitootjad kasutavad erinevat filterpaberit.
Aastal 2006 Hollandi teadlaste poolt läbi viidud testis võrreldi omavahel filterkohvi ja Senseo kohvipadjaga valmistatud kohvi ning tõdeti, et antud kemikaalide sisaldus mõlemas joogis oli peaaegu identne (u. 100x väiksem, kui filtreerimata kohvil), seega võiks väita, et rõhu kasutamine kohvi valmistamisel ei mõjuta filtreerimise tulemusi.
Juhime tähelepanu, et test on läbi viidud ainult ühe tootja konkreetse padjaga, mistõttu ei saa me siinkohal väita, et vastavad näitajad on samad kõikidel kohvipatjadel.